Την ήττα με 1-0 γνώρισε ο Φωστήρας από την Καλλιθέα στο Ελ Πάσο για την 17η αγωνιστική του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Παρά τις πολλές λανθασμένες αποφάσεις της διαιτητικής τριάδας, το Α’ ημίχρονο ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να έχουν την υπεροχή στον αγωνιστικό χώρο.

Η ομάδα του Πάρη Ανδράλα απείλησε στο 26′ με τον Κουλούρη, που έφυγε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνα, μπήκε στην περιοχή, σούταρε όμως ο Φαρμάκης απέκρουσε σε κόρνερ.

Η Καλλιθέα στο 31ο λεπτό πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, όταν έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Λάμπη, ο Παντελίδης με κεφαλιά έκανε το 1-0.

Ο Χατζηεμμανουήλ έκανε δύο εξαιρετικές αποκρούσεις σε σουτ του Κρητικού (34′) το οποίο εξουδετέρωσε με τα πόδια και σε σουτ του Λάμπη (38′).

Οι γηπεδούχοι έκλεισαν το ημίχρονο με φάση του Μαρουκάκη στο 45′, ο οποίος σχεδόν από το κέντρο του γηπέδου επιχείρησε ψηλοκρεμαστό σουτ, το οποίο κατέληξε πάνω από την εστία του Χατζηεμμανουήλ.

Στο Β’ ημίχρονο ο Φωστήρας παρότι ανέβασε ρυθμό και μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, δεν αξιοποίησε τις ευκαιρίες που δημιούργησε και σε συνδυασμό με την κάκιστη διαιτησία, δεν κατάφερε να πετύχει το πολυπόθητο γκολ.

Στο 53′ ο Ασημάκης εξαπέλυσε ένα δυνατό σουτ, το οποίο πέρασε ξυστά από την εστία του Φαρμάκη, ενώ στο 70’ ο Αλεξίου πλάσαρε από πλεονεκτική θέση, με την μπάλα να φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 82’ ο Πανάκης σε μαρκάρισμα στον Σαραντόπουλο αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποχώρησε από τον αγώνα.

Καλλιθέα (Λουκάς Καραδήμος): Φαρμάκης, Παντελίδης, Παπαγγελής, Καλύβας, Κτητικός, Κώστας(78’ Σαραντόπουλος), Στεύρου, Καλτσάς, Μαρουκάκης, Στούπης(84’ Μπελής), Λάμπη(88’ Πίκουλης)

Φωστήρας (Πάρης Αδράλας): Χατζηεμμανουήλ, Αλεξίου, Καλλιμούκoς, Αρκιλέσι(46’ Ασημάκης), Μπιμπισίδης, Πανάκης, Πετρριτάι(36’ Χρήστου), Πίσσας(73’ Μπιταξής), Κουλούρης, Μαρίνου, Μπερνιδάκης