Παρά την ήττα με 1-0 του Φωστήρα από τον ΑΟ Περιστερίου στον δεύτερο μεταξύ τους παιχνίδι για τα ημιτελικά του Κυπέλλου της ΕΠΣΑ, η ομάδα μας χάρη στο 2-0 του πρώτου ματς προκρίθηκε στον τελικό της διοργάνωσης.

Οι κιτρινόμαυροι έχοντας στο πίσω μέρος του μυαλού τους το καθαρό προβάδισμα του πρώτου αγώνα, δεν μπήκαν με ένταση στον αγωνιστικό χώρο του γηπέδου Ηφαίστου Περιστερίου.

Παρόλα αυτά στο 5′, οι παίκτες του Πάρη Ανδράλα έχασαν μεγάλη ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ, όταν η κεφαλιά του Μπιμπισίδη, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Μαρίνου βρήκε στο δοκάρι της εστία του Καταχανάκη.

Οι γηπεδούχοι το πάλεψαν καθόλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, με τον Φωστήρα, παρά την «κουρασμένη» εμφάνιση, να κόβει κάθε προσπάθειας επίθεσης.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα μας παρουσιάστηκε λίγο πιο ενεργητική, χωρίς όμως να βρει αντίκρυσμα.

Ένα πολύ καλό σουτ του Μαρίνου (57′) πέρασε ξυστά από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Καταχανάκη, ενώ στο 58′ ο τερμετοφύλακας των γηπεδούχων μπλόκαρε το πλασέ, από κοντινή απόσταση, του Μπιμπισίδη.

Στο 62′ ο Νένδος, που μπήκες ως αλλαγή, παραβίασε την εστία του Αθανασόπουλου με δυνατό σουτ, δίνοντας άλλη τροπή στην υπόθεση πρόκριση, ωστόσο ο ΑΟ Περιστερίου δεν κατάφερε να πετύχει ακόμη ένα γκολ που θα έστελνε το ματς στην παράταση.

Ο Φωστήρας από την πλευρά του, απείλησε στο 67′ με πλασέ του Μαρίνου, το οποίο σταμάτησε ο Καταχανάκης, ενώ η κεφαλιά του Καλλιμούκου στο 81′ δεν άλλαξε την ροή του αγώνα.

ΑΟ Περιστερίου (Αλβέρτος Παπαδάκης): Καταχανάκης, Τρόκα (52′ Νένδος), Σεττελάρι, Μπούζας, Βελέντζας, Κλωνάρης, Κουτσούκου, Ζιάμπρας (83′ Διονυσόπουλος), Θεοδώρου, Ρίζος (58′ Λειβαδάς), Λέτσι.

Φωστήρας  (Πάρης Ανδράλας) : Αθανασόπουλος, Αλεξίου, Καλλιμούκος, Μπιταξής, Μπιμπισίδης (88′ λ.τρ. Πετριτάι) Πίσσας, Ασημάκης, Παληγεώργος (78′ Κόλλιας), Χρήστου (62′ Αργκιλέσι), Μαρίνου, Μπερνιδάκης (70′ Κουλούρης).