Επέστρεψε «παρέα» με το καλό του πρόσωπο ο Φωστήρας, ο οποίος επικράτησε με 2-0 των Αγίων Αναργύρων στο Δημοτικό γήπεδο του Ταύρου «Σπύρος Γιαλαμπίδης» και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣΑ.

Στην βασική ενδεκάδα επέστρεψε και πάλι ο Μαρίνου μετά την απουσία τριών εβδομάδων λόγω τιμωρίας, με τον Θύμιο Γεωργούλη να παρατάσσει την ομάδα με πολύ λίγες αλλαγές, δίνοντας ανάσες σε παίκτες όπως Πανάκης, Ηλιάδης, Κωνσταντινίδης και Χατζηεμαννουήλ.

Ο Φωστήρας πάτησε από το πρώτο λεπτό γερά στο χορτάρι, είχε την κατοχή της μπάλας και γρήγορη ανάπτυξη παιχνιδιού.

Στο 18′, η ομάδα μας κέρδισε πέναλτι από ανατροπή του Κουλούρη στην περιοχή των φιλοξενούμενων και ο Μαρίνου με εύστοχη εκτέλεση κάνει το 1-0, δίνοντας το προβάδισμα.

Οι κιτρινόμαυροι, που συνέχισαν να είναι δραστήριοι, έχοντας καλή κυκλοφορία της μπάλας, κέρδισαν πέναλτι στο 26′ έπειτα από χέρι στην περιοχή των Αγίων Αναργύρων, ωστόσο η εκτέλεση του Κουτσούμπα σταμάτησε στον Βαμβακά.

Παρόλα αυτά, ο 20χρονος μέσος της ομάδας μας επανήλθε στο 38′ και με δυνατό σουτ νίκησε το πορτιέρο των Αγίων Αναργύρων, γράφοντας το 2-0.

Το Β’ ημίχρονο κύλησε σε πιο αργό τέμπο, με καλή κυκλοφορία της μπάλας από πλευράς Φωστήρα και συντήρηση δυνάμεων, χωρίς ωστόσο να αφήνει περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Θύμιος Γεωργούλης): Αθανασόπουλος, Αλεξίου, Καλλιμούκος (64′ Μπιταξής), Αργκιλέσι (74′ Μπραχιμάι), Μπιμπισίδης, Πετριτάι, Κουτσούμπας (71′ Πίσσας), Μαρίνου, Παληγεώργος (81′ Μπερνιδάκης).

ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (Δημήτρης Κάλυκας): Βαμβακάς, Γκουντούνας, Μαντίκος, Κατσαράς (46′ Ντούνης), Πιπίνης, Μαυροματάκης, Μπέκος (53′ Σεχολλάρι), Σταύρου, Καμπόσος, Θανόπουλος (66′ Δεγάϊτας), Τσερκώνης (60′ Κουμπριά).