Την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής γνώρισε ο Φωστήρας με 2-1 από την Κηφισιά στο Ζηρίνειο, για την 6η αγωνιστική.

Η ομάδα μας πλήρωσε την νευρικότητα του πρώτου ημιχρόνου, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να πάρουν αέρα δύο τερμάτων.

Ο Φωστήρας απείλησε στο 18′ με γυριστό σουτ του Ηλιάδη πάνω στην κίνηση, ωστόσο ο Μιχελής ήταν σε ετοιμότητα.

Οι γηπεδούχοι, χωρίς να απειλούν ουσιαστικά την εστία του Χατζηεμμανουήλ, άνοιξαν το σκορ με τον Πρίτσα να κάνει σέντρα σουτ και η μπάλα να κοντράρει στον Μπιμπισίδη για το 1-0.

Στο 40′, ο Πανάκης απείλησε με ένα πολύ καλό σουτ, το οποίο όμως πέρασε ξυστά από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Μιχελή.

Το δεύτερο γκολ της Κηφισιάς ήρθε στο 44′ με σουτ του Γκούμα από το ύψος του πέναλτι.

Λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, στο 47, ο Μαρίνου με απευθείας εκτέλεση φάουλ, μείωσε σε 2-1 για την ομάδα μας και τότε ξύπνησε και πάλι η ελπίδα της ανατροπής.

Το μομέντουν ήταν υπέρ του Φωστήρα, ο οποίος μπήκε με φόρα και περισσότερη ενέργεια, είχε κατοχή, κέρδιζε μονομαχίες, ωστόσο είχε και κάποια αντίθετα διαιτητικά σφυρίγματα, που επηρέαζαν την ατμόσφαιρα.

Κάποιες ευκαιρίες με σουτ Ηλιάδη στο 52′, κεφαλιά Μπιμπισίδη στο 83′, και μια χαμένη ευκαιρία του Αλεξίου μέσα από την μεγάλη περιοχή στις καθυστερήσεις του αγώνα, δεν ήταν αρκετές για να έρθει η πολυπόθητη ισοφάριση.

ΚΗΦΙΣΙΑ (Νίκος Κουστας): Μιχελής, Βλάχος, Έσλερ, Γεωργόπουλος, Χριστοφιλέας, Τζέλης, Τόσκας (73′ Κολόκας), Πρίτσας (66′ Κωνσταντίνου), Βέρμπης (90′ Δρόσης), Γκούμας (87′ Τεγούσης), Παυλάκης.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Θύμιος Γεωργούλης): Χατζηεμμανουήλ, Αλεξίου, Καλλιμούκος (10′ λ.τρ. Κόλλιας), Αργκιλέσι (65′ λ.τρ.  Κουτσούμπας) Μπιμπισίδης, Πανάκης, Ηλιάδης, Πίσσας, Πετριτάι (46′ Παληγεώργος), Μαρίνου (72′ Ασημάκης), Μπερνιδάκης.

Για μια ακόμη φορά στο πλευρό της ομάδας μας, ήταν οι φίλαθλοί μας!