Την ήττα με 3-1 γνώρισε ο Φωστήρας από την Θύελλα Καμαρίου στη Σαντορίνη, για την 15η αγωνιστική του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Η ομάδα του Πάρη Ανδράλα δέχθηκε ψυχρολουσία μόλις στο 3ο λεπτό, όταν ο Ντινιωτάκης με σουτ έκανε το 1-0 για την ομάδα της Σαντορίνης.

Μέχρι και το 20′ η Θύελλα κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο, με τον Φωστήρα από εκεί και έπειτα να ισορροπεί το ματς, χωρίς ωστόσο να γίνεται επικίνδυνος.

Στο 34′ ο Πανάκης έκανε ένα σωτήριο κόψιμο προ του Αργυρίου, που βρέθηκε τετ α τετ με τον Χατζηεμμανουήλ, ενώ η πρώτη καλή στιγμή για την ομάδα μας σημειώθηκε στο 37′ από τον αρχηγό με κεφαλιά, η οποία όμως δεν δυσκόλεψε τον Ανδριόλα.

Στο 41′ η Θύελλα διεύρυνε το σκορ με πλασέ του Ζέλο για το 2-0.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως ακριβώς και το πρώτο, με γκολ για τους γηπεδούχους, έπειτα από πλασέ του Αργυρίου που έγραψε το 3-0 στο 48′.

Στο 51′ ο Χατζηεμμανουήλ έκανε μια εξαιρετική επέμβαση σε σουτ του Φύτρου, ενώ έκτοτε ο Φωστήρας ανέβασε, διεκδικώντας όλο και περισσότερα μέτρα στο γήπεδο.

Στο 69′ σουτ του Κουλούρη πέρασε ξυστά από το δεξί δοκάρι της εστίας του Ανδριόλα, για να έρθει ο Πετριτάι στο 74′ και με προσωπική ενέργεια, να πατήσει περιοχή και με εκπληκτικό σουτ να πετύχει το γκολ της τιμής για τους κιτρινόμαυρους, κάνοντας το 3-1.

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ (Βαγγέλης Χαντές) Ανδριόλας, Ερρίκο (83 λ.τρ. Γελαδάρης), Μπουσάι, Παπαζαχαρίας, Αρκούδας, Μαλάι, Φύτρος (71′ Ράπτης), Σιμιτσής, Ζέλο (71′ Τουγουντζόγλου), Ντινιωτάκης (89′ Παπαδόπουλος), Αργυρίου.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Παρης Ανδράλας) Χατζηεμμανουήλ, Πανάκης, Μπιμπισίδης, Ασημάκης (75′ Κόλλιας), Χρήστου (55′ Μπιταξής), Αλεξίου (46′ Πετριτάι), Πίσσας, Μαρίνου, Κουλούρης, Καλλιμούκος, Αργκιλέσι.